ورزش
ورزش

پیشگیری از سرطان پستان

پیشگیری از سرطان سینه

فعالیت فیزیکی

ورزش در طبیعتفعالیت فیزیکی و ورزش می تواند در پیشگیری از سرطان نقش بسزایی داشته باشند. نیم تا یک ساعت ورزش ،( ۵ بار در هفته) می تواند ۱۵ تا ۲۰ در صد خطر سرطان سینه را کاهش دهد. شاید به واسطه اینکه ” ورزش سطح هورمونهای استروژن و تسترسترون را در خون پائین می آورد و شروع پریود را به تاخیر می اندازد” .

شیر دهی

نقش پیشگیرانه شیردهی سالهاست مورد توجه محققین است.

نتایج تحقیقات نشان می داد هر چه سن شروع شیر دهی ، تعداد دفعات و مدت زمان آن بیشتر باشد ، احتمال ابتلا کمتر است.

بررسی پاتولوژیک بافت سینه در دوران شیردهی طی سالهای اخیر ، نشان داد:

در دوران شیردهی بافت سینه دچار تغییراتی می شود و سلولهای تخصص یافته ای در آن شکل می گیرد ، که این سلولها در از بین بردن سلولهای سرطانی نقش بسزایی دارند.

آسپرین و داروهای ضد التهاب

برخی تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه آسپرین و سایر ضد التهابهای غیر کورتونی ، خطر سرطان سینه را کاهش می دهند. البته آسپرین می تواند موجب آزردگی و زخم در معده شود و مصرف خودسرانه آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

داروهای پیشگیری از سرطان سینه

محققان در جستجوی داروهایی هستند که از سرطان سینه پیشگیری کند.

۳۵ سال است که تاموکسیفن جهت درمان سرطان سینه مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو موجب توقف اثرات استروژن بر روی گیرنده های استروژنی سلولهای سینه می شود.

طی تحقیقی این دارو به مدت ۵ سال در زنان پر خطر مورد استفاده قرار گرفت ، نتایج حاکی از کاهش میزان ابتلا به سرطان سینه و ماندگاری تا ۵ سال بعد از قطع مصرف می باشد.
محققان در حال بررسی اثرات پیشگیرانه داروهای دیگری که مکانیسم اثری مشابه تاموکسیفن دارند می باشند مانند : رالوکسیفن ، آرزوکسیفن و لازوفوکسیفن( داروهای نامبرده در درمان پوکی استخوان مصرف می شوند).
مصرف تاموکسیفن جهت پیشگیری از سرطان سینه توسط وزارت بهداشت انگلستان مورد تائید قرار نگرفت. اما انجمن ملی سلامت و مراقبت اخیرا در حال بررسی است که آیا می شود آنرا برای زنانی که در معرض خطر بیشتر هستند مورد استفاده قرار داد یا خیر؟

بیماری سلیاک

سلیاک یک بیماری روده کوچک است. سیستم ایمنی مبتلایان به سلیاک ، به گلوتن ( پروتئینی در گندم ، چاودار ‌و جو ) حساس بوده ، موجب بروز التهاباتی در دیواره روده کوچک و کاهش قدرت جذب مواد غذایی می شود.

علایم این بیماری به صورت افزایش نفخ ، اسهال ، کم خونی و خستگی بروز می کند. بیماران مبتلا به سلیاک باید از رژیم غذایی عاری از گلوتن استفاده نمایند.
برخی تحقیقات نشان می دهد که بیماران سلیاکی کمتر مبتلا به سرطان سینه می شوند! هنوز علت این پدیده مشخص نیست.

بچه دار شدن یا زود بچه دار شدن

شیوع سرطان سینه در زنانی که بچه دار می شوند کمتر است ، و این کاهش  باتعداد بچه ها رابطه مستقیم دارد. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است ، به نظر میرسد بارداری و شیردهی از طریق مکانیسم های مختلفی مانع از بروز سرطان سینه می شوند.

تغذیه و سرطان

از هر ۱۰۰ نفر فرد سرطانی ۹ نفر (۹%) می توانند با رعایت الگوی تغذیه مناسب از ابتلاء به سرطان پیشگیری کنند. اما اظهارنظر قطعی در این مورد دشوار است.

سالهاست که رابطه چاقی با بسیاری از بیماریها اثبات شده است . امروزه ما میدانیم سرخ کردنی ها و غذاهای چرب می توانند خطر بالقوه ابتلا به سرطان را افزایش دهند.

تغذیه و سرطان سینه

غذاهای حاوی ویتامین D

غذاهای حاوی ویتامین D

تحقیق در این زمینه بسیار دشوار است . چون همه ما غذاهای مختلفی را در اندازه های متفاوتی مصرف می کنیم. وقتی الگوی غذایی کشورهای مختلف را با هم مقایسه می کنیم به سرنخهای جالبی می رسیم.

زنان ژاپنی نسبت به زنان آمریکایی کمتر دچار سرطان سینه می شوند. اما زنان ژاپنی که به آمریکا مهاجرت می کنند از نظر میزان ابتلا با زنان آمریکایی تفاوتی ندارند. بنابراین می توان گفت بیشتر نقش الگوی زندگی و محیط در این تفاوت نقش دارد ، تا وراثت و نژاد .

رژیم چرب و سرطان سینه

نتایج ۴۵ تحقیق که در رژیم غذایی زنان انجام شد نشان داد که خطر بروز سرطان سینه در زنانی که رژیم چرب مصرف میکنند بیشتر است.
نتایج اولیه پروژه EPIC‌ نشان می دهد ، خطر بروز سرطان سینه در کسانی که رژیم پر چرب شان را از چربی های اشباع انتخاب می کنند بیشتر است. غذاهای غنی از چربی اشباع عبارتند از:

قطعات گوشت پرچربی

فرآورده های گوشتی مانند sausage و Pies

پنیر پر چرب

خامه و مواد غذایی حاوی خامه مانند بستنی

میان وعده های چرب و شکلاتها

بیسکوئیت ، کیک ها و کلوچه ها

شواهد نشان می دهد که چربی های اشباع شده نقش بسزایی در افزایش خطر بروز سرطان سینه بازی می کنند اما این عامل ممکن است در ادغام با برخی عوامل دیگر موجب افزایش خطر سرطان شود.

شکر و کربوهیدارتها و سرطان سینه

هیچ گواه محکمی در این زمینه وجود ندارد ، اما ممکن است مصرف بالای مواد قندی به طور غیر مستقیم با افزایش وزن موجب چنین مسئه ای شود ، به خصوص این مسئله در زنان یاسه مطرح می باشد.

لبنیات و سرطان سینه

مصرف روزانه لبنیات می تواند از سرطان سینه جلوگیری نماید. لبنیات از نظر کلسیم غنی هستند ممکن است این کاهش خطر با کلسیم رابطه داشته باشد.

فیبر و سرطان سینه

فیبر در اکثر مواد غذایی وجود دارد ، سبزیجات و غلات کامل (مانند آرد سبوس دار ‌و همه انواع نان و به ویژه گندم کامل) از نظر فیبر غنی هستند.

مصرف روزانه ۲۵ گرم فیبر در زنان یاسه ، به میزان زیادی از بروز سرطان سینه پیشگیری می کند.
خوردن نان سبوس دار موجب کاهش استروژن خون در زنان غیر یاسه می شود ، که این مسئله ممکن است موجب کاهش خطر سرطان سینه در این گروه از خانمها شود.

هنوز مشخص نیست که چرا مصرف فیبر موجب کاهش سطح استروژن می شود. شاید به خاطر اینکه رژیم پر فیبر حاوی چربی کمتر و آنتی اکسیدان بیشتر است .

میوه و سرطان سینه

مصرف میوه زیاد خطر سرطان سینه را می کاهد. این ممکن است به دلیل فیبر و آنتی اکسیدان بالای میوه ها باشد.

آنتی اکسیدانها موادی هستند که از ایجاد واکنش های اکسیداسیونی جلوگیری می کنند. واکنش های اکسیداسیونی با آزاد کردن اکسیژن فعال موجب تخریب ژنها و افزایش احتمال سرطان می شوند. برخی از آنتی اکسیدانها عبارتند از ویتامین A ، C ، E و سلنیوم.
با مصرف میوه کافی و سبزیجات ، به همراه قندهای زنجیره بلند مانند نشاسته ، فرد چربی کمتری مصرف میکند ، بنابراین وزن وی در حد ایدآل باقی می ماند و خطر سرطان سینه کاهش می یابد.

سویا و سایر فیتواستروژنها

فیتو به زبان لاتین یعنی گیاه . بنابراین می توان فیتواستروژنها را به استروژنهای گیاهی ترجمه کرد.
فیتو استروژنها در واقع ساختمانی شبیه به هورمون زنانه استروژن دارند . فیتواستروژنها موجب کاهش هورمون استروژن در خانمها می شود. همانطوریکه قبلا ذکر شد ، بالا بودن هورمون استروژن در خانمها خطر سرطان سینه را افزایش می دهد.
سویا دارای  نوعی از فیتواستروژنها به نام ایزوفلاونوئید ها می باشد. سایر انواع فیتواستروژنها در فیبر ها و غلات کامل ، میوه ها ، سبزیجات و دانه های بزرک وجود دارند. شیر هم می تواند حاوی فیتوراستروژنها باشد ، مشروط به اینکه گاو از چنین غذاهایی تغذیه شود.
مصرف سویا در جنوب شرقی آسیا متداولتر است . نتایج تحقیقات نشان می دهد  بافت سینه زنان این منطقه از سفتی کمتری بر خوردار است ، همانطوریکه قبلا گفتیم بافت سینه هر چه نرم تر باشد خطر سرطان سینه  کمتر است .

کارتنوئیدها

 کارتنوئیدها

کارتنوئیدها ترکیبات رنگی هستند که در برخی از گیاهان وجود دارند. منابع گیاهی غنی از کارتنوئید عبارتند از هویج ، سیب زمینی شیرین ، اسفناج ، کلم قرمز ، سبزیجات سبز ، گوجه فرنگی ، انبه هندی و فلفلهای رنگی . مطالعات نشان می دهد که این مواد غذایی در کاهش خطر سرطان سینه نقش بسزایی دارند.

۲ دیدگاه

  1. خیلی ممنون بابت آموزش ها و اطلاع رسانی های خوب و مفیدتون
    موفق باشید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

>