حقایق و خرافات سرطان
حقایق و خرافات سرطان

حقایق و خرافات مربوط به سرطان

سرطان بیماری ترسناکی است . این ترس ریشه در باورهای ما از پی آمد این بیماری در گذشته دارد. حالا من هر چی توضیح بدم که :

اکنون پیشرفتها در درمان سرطان ، بسیار قابل ملاحظه است و سرطان دیگر مانند گذشته یک بیماری کشنده نیست.

فقط عده کمی باور می کنند. شاید تنها بهبود یافتگان و خانواده هایشان.

خب داشتم می گفتم : سرطان بیماری ترسناکی است و مردم در مورد هر چیز ترسناکی داستانها و خرافه های زیادی می سازند. به همین دلیل پیرامون سرطان مملو از داستانهای غیر واقعی است.

در این بخش از سایت قصد داریم به بررسی صحت یا عدم صحت برخی شنیده ها در باره سرطان بپردازیم.

به یقین ، سوالات و نظرات شما در تکمیل مطالب این بخش مثمر ثمر خواهد بود.

فهرست مطالب این بخش :

مردم در مورد هر چیز ترسناکی داستانها و خرافه های زیادی می سازند. به همین دلیل پیرامون سرطان مملو از داستانهای غیر واقعی است.

۱۰ دیدگاه

 1. حرف زدن با دیگران را قبول دارم.
  خود من می خواستم تا چند روز به تنهایی به این موضوع فکر کنم و حتی مادرم را در جریان نگذارم. ولی از اضطراب و نگرانی بی مورد سردردی گرفتم که فکر کردم سرطان مغز هم گرفته ام. ولی وقتی با چند نفر که واقعاً دلسوزم بودند و ذهن مثبتی هم داشتند موضوع را در میان گذاشتم ناگهان سردردم ناپدید شد و روحیه ام برگشت.

 2. با تشکر از پیامهای مفیدتان. چند سؤال داشتم .
  ۱
  – آیا مصرف گوشت بویژه گوشت قرمز سبب رشد سلولهای سرطانی میشه؟ و آیا آنگونه که سبزیخواران و طرفداران طب سنتی می گویند با قطع مصرف آن به مدت پنج یا شش ماه سلولهای سرطانی بی غذا مانده و می میرند؟
  ۲
  – مصرف سویا برای سرطان سینه که گیرندۀ هورمونی دارد مضر است؟
  ۳
  – برای بقیۀ انواع سرطان چطور؟

  • علیرضا فرید خمامی

   سلام خانم نغمه ؛
   مصرف گوشت در حد متعادل نه تنها مضر نیست بلکه ضروری هم هست. سلولهای سرطانی بی غذا نمی مانند! آنها همواره مواد غذایی موجود در سلولهای سالم اطرافشان را مصرف میکنن تازنده بمانند و حتی اگر لازم شد سلولهای طبیعی اطرافشان را هضم می کنند.
   مصرف سویا ، و شیر سویا …در همه حال مفید است …نتایج تحقیقات نشان می دهد سویا از بروز سرطان سینه پیشگیری کرده و در کسانی که تحت اشعه درمانی ریه هستند روزانه قبل از اشعه درمانی اگه مصرف بشه …اشعه درمانی رو کار آمد تر میکنه…سپاس از نظراتتون

 3. Well I guess I don’t have to spend the weekend firuging this one out!

 4. A minute saved is a minute eanerd, and this saved hours!

 5. باسلام من به تازگی عمل فیبروآدنوما انجام دادم ،اما هنوز جواب پاتولوژی آماده نشده. میخوام بدونم تا چند درصد فیبروآدنوما برگشت پذیره و تا چند درصد نشانه ای برای کانسر؟متشکرم

  • علیرضا فرید خمامی

   فیبروآد نوما از سنین ۴۰ سالگی شیوعش محتمل تره …و جای هیچ نگرانی نیست …امیدوارم نتیجه آزمایش شما ، به نفع فیبروادنوما اعلام بشه… میتونید برای پیشگیری از ویتامین E روزانه استفاده نمائید .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

>