با چه رویی بگم …میوه و سبزی بخورید؟

مدتهاست که قصد دارم در مورد کرامت بر بادرفته مصرف کنندگان در میادین عرضه میوه و تره بار ، مطلبی بنویسم.

 کارتنوئیدها

چیزی فراتر از سموم قاچاقی که بنا به فرمایشات وزیر محترم بهداشت در باغات استعمال می شود …چیزی فراتر از کمبود آزمایشگاههای مجهز و سراسری … چیزی فراتر از ناکار آمدی، چند متولیانه نظارت بر سلامت میوه و تره بار …چیزی فراتر از آلودگی آب ، آبیاری مزارع جنوب تهران …چیزی فراتر از استعمال خودسرانه واکس براق کننده … چیزی فراتر از گرانی محصولات و خطر کاهش مصرف سرانه میوه و سبزی … چیزی فراتر از آلودگی مهمترین عامل ضد سرطان در دسترس مردم به : دلال و سم و کود و گرانی و کیفیت پائین و …

بماند برخورد نامناسب کارگران میادین عرضه …بماند وقتی یارانه (سوبسید سابق) کاهش یافت ، نمی گم حذف شد! قرار بود محصول با کیفیت …یا قیمت واقعی عرضه شود…در عوضش محصول بی کیفیت با قیمت فرا واقعی عرضه شد!

والله … ما که قیافه و ریخت نان سنگک واقعی یادمون رفت …اینی که الان داریم می خوریم از تافتون و لواش هم نازکتره!

کاری نکنیم … چند سال دیگه …بچه ها مون …قیافه سیب و گلابی و پرتقال و هویج واقعی رو هم فقط توی تلبلت ها ببینند …حالا دیگه نمیخوام از بوی از یاد رفته توت فرنگی و خیار و گوجه بگم .

با اینهمه عوامل سرطانزا که در مهمترین ضد سرطان موجود دنیا یافت می شود …

با اینهمه گره کور در میوه و تره بار…

با چه رویی بگم :

روزی ۴۵۰ گرم میوه و سبزی مصرف کنید تا از ابتلا به سرطان پیشگیری نمائید!

با چه رویی بگم :

روزی ۴۵۰ گرم میوه و سبزی مصرف کنید تا از ابتلا به سرطان پیشگیری نمائید!

مطالب مرتبط:

– روزی چقدر سم می خورید (قدس آنلاین)

۵ دیدگاه

 1. سلام منطقه شمال که غوغاست خاک بسیار فقیر است وبه زور کودهای شیمیایی محصول میدهند تازه آلودگی اتمی بماند که سالیان قبل پس از واقعه چرنوبیل چه برسر آبهای زیر زمینی آمد وحالا آلودگی خاک و…..بگذریم خدا به نسل آینده رحم کنه

  • علیرضا فرید خمامی

   سپاس خانم پایاب؛
   با فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری امیدوارم مسئولین به مسایل محیط زیست توجه بیشتری بکنن. اما تاکید میکنم ..بسیار هم تاکید میکنم …در این حوزه باید همه با هم همکاری کنیم …چون مسایل بیش از توان دولتهاست… باید همه احساس مسئولیت کنیم…و اجازه ندیم برخی افراد سود جو…سلامت فرزندانمان را به مخاطره بیاندازند.

  • Check that off the list of things I was counfsed about.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

>